Logo Gminy Wartkowice

Spotkanie z Panią Anną Płoszyńską II Wicemiss Świata na Wózku na sesji Rady Gminy Wartkowice w dniu 28 grudnia 2022 r.

Na LXVII sesji Rady Gminy Wartkowice Wójt - Piotr Kuropatwa oraz Przewodniczący Rady Gminy - Michał Kędzia w imieniu Samorządu Gminy Wartkowice złożyli gratulacje Pani Annie Płoszyńskiej i wręczyli pamiątkową statuetkę. Pani Anna zdobyła tytuł II Wicemiss Świata na Wózku. Konkurs Miss World Wheelchair 2022, odbył się 29 października br. w Meksyku. Należy zaznaczyć, iż nie jest to pierwszy sukces, ponieważ w 2016 r. Pani Anna została II Wicemiss Polski na Wózku.  

Jest to ogromne wyróżnienie i sukces dla Pani Anny, która każdego dnia udowadnia, że poruszanie się na wózku nie jest przeszkodą w realizacji marzeń. Pani Anna cały czas się rozwija, skończyła techniki dentystyczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, na co dzień wspiera dzieci na wózkach w fundacji dla osób z niepełnosprawnościami. Uwielbia tańczyć, interesuje się sportem, przed wypadkiem trenowała karate, po nim taniec towarzyski. Obecnie zawodowo trenuje pływanie. W niedalekiej przyszłości ma nadzieję reprezentować Polskę w Igrzyskach Paraolimpijskich, ponieważ dostała propozycję powołania do kadry narodowej.

Życzymy dalszych sukcesów, wytrwałości w realizacji celów, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.

Galeria zdjęć

DSC_2464 DSC_2466 DSC_2477 DSC_2479 DSC_2482 DSC_2484 DSC_2492 DSC_2497 DSC_2498 DSC_2509 DSC_2530 DSC_2532_
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności