Relacja z III Rodzinnego Rajdu Rowerowego
III Rodzinny Rajd Rowerowy zorganizowany przez Poddębicki Klub Turystyki Rowerowej i Pieszej Rowerowe EPD oraz Samorząd Gminy Wartkowice, który odbył się 31 maja 2026 r. pokazał, że aktywność fizyczna może być świetnym sposobem na integrację lokalnej społeczności. Organizację wydarzenia wsparła również Lokalna Grupa Działania „PRYM”.
Pogoda dopisała, uczestnicy dopisali jeszcze bardziej, a atmosfera była pełna uśmiechu i pozytywnej energii. Po krótkiej odprawie technicznej 140 rowerzystów ruszyło na trasę, liczącą 32 kilometry. Uczestnicy pokonali malowniczą trasę prowadzącą przez pola, lasy i lokalne drogi o niewielkim natężeniu ruchu: Saków, Świnice Warckie, Głogowiec, Kraski, Kiki i Wartkowice.
Rowerzyści odwiedzili Dom Rodzinny Św. Faustyny w Głogowcu, gdzie mieli okazję poznać historię miejsca i zatrzymać się na chwilę refleksji. Kolejnym punktem na trasie rajdu była wizyta w gospodarstwie agroturystycznym „Stajnia Rudej Wiedźmy” w Kikach, gdzie uczestnicy rajdu zostali ciepło i serdecznie przyjęci. Dzieci mogły karmić zwierzęta, co stało się dla nich nie tylko świetną zabawą, ale też okazją do nauczenia się, jak delikatnie i odpowiedzialnie obchodzić się z żywymi stworzeniami. Podczas postoju na rowerzystów czekała słodka niespodzianka w postaci pysznych drożdżówek z owocami, przygotowanych przez KGW w Konopnicy ze środków LGD „PRYM”.
Na zakończenie rajdu, na terenie OSP w Wartkowicach, na uczestników czekała ciepła zupa, przy której każdy mógł odetchnąć i poczuć satysfakcję z pokonania całej trasy. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy upominek w postaci worka i butelki na wodę.

